Otsing

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Tasumisega seonduv

 

Hamba parandamine

Hambaravitööde hind selgub konsultatsiooni ja läbivaatuse järgselt raviplaani koostamisel, vastavalt kliinikus kehtivale hinnakirjale.
 
Hamba väljatõmbamine

Hind sõltub kabinetis kulunud ajast ja tehtud raviteenustest. Minimaalne võimalik hind on 50€ .

 

Panoraamröntgen

Saab teostada elavas järjekorras Haabersti tervisekeskuses (Õismäe tee 179) ja Nõmme tervisekeskuses (Jaama 11) radioloogiaosakonnas.

 

E-kirja teel uuringu vastust ei saadeta. Meie üksustes arhiveeritud röntgenpildid saab eraldi infokandjale tellida ja need väljastatakse ainult Haabersti tervisekeskuse II korruse registratuurist.

 

 

Visiiditasu

 

Hambaarstil ei ole visiiditasu. Hambaravi on alates 19. eluaastast tasuline raviteenus.

Arsti kabinetti sisenemine ja rääkimine on juba konsultatsioon.

 

Hinnakirjas on läbivaatus, ravikaardi dokumenteerimine, konsultatsioon kuni 10 minutit. Juhul, kui neid teenuseid on osutatud, on hambaarstil ka õigus teenus arvele kanda.
Kui pikemaajalist raviplaani muudetakse, võidakse erinevate ravietappide vahel läbi viia täiendav konsultatsioon.

 

Kas lastele on soodustusi?

Tervisekassas kindlustatud laste hambaravi eest tasub Tervisekassa kuni 19. eluaastani.

 

Kas täiskasvanutele on soodustusi?

Lääne-Tallinna Keskhaigla hambaravikliinikus hüvitab Tervisekassa ravikindlustatud täiskasvanutele hambaravi kuni 40€ kalendriaastas. Suurem hambaravihüvitis ehk 85€ kalendriaastas kehtib rasedatele, alla üheaastase lapse emadele, osalise või puuduva töövõimega inimestele, üle 63-aastastele ravikindlustatutele ja suurenenud hambaravivajadusega inimestele. Hüvitise tingimuste kohta saate täpsemat infot SIIT.
Proteesihüvitist on võimalik kasutada kolme aasta peale summas 260 eurot. Rohkem infot proteesihüvitise kohta saab lugeda Tervisekassa kodulehelt.

 

Kuidas saan hambaravi teenuse eest maksta?

Maksta saab igas AS Lääne-Tallinna Keskhaigla polikliiniku või tervisekeskuse registratuuris, tasudes pangakaardi, sularaha või pangaülekandega maksetähtaja jooksul. Järelmaksu võimalus puudub.

 

 

Tühistamine, broneeringud, vastuvõtuajad

 

NB! Alates 1. jaanuarist 2018 ei registreerita hambaarsti vastuvõtule patsiente, kel on tasumata hambaraviarve(d).
 

Soovin tühistada vastuvõtuaega.

Helistage telefonil 609 0333 kell 07:30-18:00 või saatke e-kiri: tyhistamine@keskhaigla.ee

 

Vastuvõtt hambavaluga

Pakume hambaravi esmaabina elavas järjekorras vastavalt graafikule. Täpsema info saamiseks või aja broneerimiseks helistage 609 0333.

 

Millal  minu hambaarst tööl on?

Tööaegade kohta saab infot telefonil 609 0333. Samal telefonil saab paluda ka soovitud info edastamist teie hambaarstile. Kliinikus on loodud võimalus esitada küsimus hambaarstile otse kõnekeskuse kaudu. Andes klienditeenindajale oma kontaktandmed, võtame teiega ühendust, et tekkinud küsimusele vastata.

 

Soovin täpsustada visiidiaega.

Kui olete visiidiaja unustanud või saabunud sõnumil on teine aeg kui kutsekaardil, siis saate visiidiaega täpsustada telefonil 609 0333 kell 07:30-18:00.

 

Soovin broneerida mitu last ühele ajale.

Iga patsient peab olema registreeritud isikukoodi alusel eraldi ajale.

 

 

Raviga seonduvad küsimused

 

Proteesid

Kui patsient soovib uusi hambaproteese, siis palun registreerida end hambaarstide vastuvõtule, kes tegelevad proteesitööga:

 

Dr Liivi Abel-Noorhanni, dr Jana Tali, dr Natalja Igoševa, dr Helen Vahtras, dr Monika Markson, dr Ly Luukas, dr Krista Vapper, dr Galina Romantšenko.

 

Kui patsient on saanud hiljuti (viimase kahe kuu jooksul) proteesid ja on tekkinud probleem (hõõrumine, ei püsi hästi suus või muu taoline kaebus), siis helistage telefonil 609 0333 kell 07:30-18:00. Edastage sinna oma kontaktandmed ning hambaproteesid teinud arst võtab teiega ühendust ja lahendab tekkinud probleemi.

 

Laps kardab, keeldub ravist

Väikelapse puhul, kes keeldub ravist, on esimene visiit Tervisekassa poolt tasutud, aga järgmine visiit, kus laps ei ole nõus raviga, juba tasuline.

Lapse hambaravihirmuga peavad tegelema lapsevanemad ning hambaarst saab siiski ainult hambaid ravida.

 
Soovin infot üldises küsimuses ravi või hinnakirja kohta.
Saatke e-kiri hambaravi@keskhaigla.ee

Helistage telefonil 609 0333 kell 07:30-18:00.

 

Kaebused teeninduse kohta

Palun vormistage kaebus kirjalikult hambaravikliiniku juhatajale kas e-kirjana aadressile krista.vapper@keskhaigla.ee või posti teel Õismäe tee 179-220, Tallinn 13517. Kindlasti lisage kirjale oma nimi ja isikukood.

Pretensiooni võib esitada ka hambaarsti juures registratuuri, kus on olemas ka vastav paberkandjal vorm avalduse täitmiseks.

Üldised märkused teeninduse kohta palume saata hambaravi@keskhaigla.ee koos võimalikult täpse probleemikirjeldusega. Kui patsient tagasisidet ei soovi, ei ole kontaktandmeid vaja lisada.