Otsing

Vaagnapõhja füsioteraapia

Vaagnapõhja füsioterapeut õpetab teadlikumalt kasutama vaagnapõhja lihaseid, et kontrollida põie ja soole tööd.
 
Lihastööd hinnatakse pingutuse ajal ja antakse patsiendile objektiivset tagasisidet. Vajadusel lisatakse harjutustele ka aparaatne ravi.
 
Ühe võimalusena õpetatakse patsiendile selgeks transkutaanne posterioorse tibiaalnärvi stimulatsioon (ingl. k. transcutaneous posterior tibial nerve stimulation – edaspidi TPTNS). See on protseduur, kus kasutatakse närvisüsteemi mõjutamiseks elektrilist stimulatsiooni, et paremini kontrollida põie ja soole tööd. Tagumine tibiaalnärv on närvi haru, mis asub sääre tagaosas ja on närviteede kaudu seotud põie ning põie sulgurlihase kontrolliga. Elektrilised impulsid stimuleerivad tibiaalnärvi ja parandavad närvisüsteemi toimimist. Selline sekkumine võib aidata paremini kontrollida kusepõie lihaste kokkutõmbeid ja vähendada mittetahtlikku urineerimist.
 

Vastunäidustused:

Ravi TPTNSiga on vastunäidustatud südamestimulaatori või siirdatud defibrillaatoriga isikutele, liigsele verejooksule kalduvatele isikutele, perifeerse närvi kahjustusega isikutele, kes on rasedad või planeerivad rasestuda ravi kestuse ajal, kellel on diagnoositud pahaloomuline kasvaja, kellel on metallimplantandid ravipiirkonnas. Protseduur ei sobi menstruatsiooni ajal, peavalu korral või kui Teil esineb äge haigestumine/kroonilise haiguse ägenemine.

 

Juhend:

  • eesti keeles
  • vene keeles